Достапни линкови

Тилерсон не сака ескалација на дипломатските тензии со Русија


Тилерсон не сака ескалација на дипломатските тензии со Русија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон верува дека нема да ескалира дипломатската кавга меѓу Русија и САД. Вашингтон и Москва најавија соработка за решавање на конфликтот во Сирија и на проблемот со нуклеарната програма на Северна Кореја.

XS
SM
MD
LG