Достапни линкови

Стотици илјади Каталонци на улиците на Барселона


Стотици илјади Каталонци на улиците на Барселона
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:02 0:00

Стотици илјади луѓе на улиците на Барселона го прославија Националниот ден на Каталонија, три недели пред референдумот за незвисност што го забранија властите во Шпанија. Многумина носеа пароли „Збогум Шпанијо“.

XS
SM
MD
LG