Достапни линкови

Стотици илјади Каталонци на улиците на Барселона


Стотици илјади луѓе на улиците на Барселона го прославија Националниот ден на Каталонија, три недели пред референдумот за незвисност што го забранија властите во Шпанија. Многумина носеа пароли „Збогум Шпанијо“.

XS
SM
MD
LG