Достапни линкови

ОН ги заострија санкциите врз Северна Кореја


Советот за безбедност на ОН едногласно ги зголеми санкциите против Северна Кореја во врска со шестиот и најмоќен нуклеарен тест што го изврши таа земја на 3-ти септември. Сега на Пјонгјанг му се наметнати забрана за текстилниот извоз на земјата и ограничување на увозот на сурова нафта.

XS
SM
MD
LG