Достапни линкови

Северна Кореја се закани дека ќе им нанесат најголемо страдање на САД


Северна Кореја се закани дека ќе им нанесат најголемо страдање на САД
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Властите на Северна Кореја предупредија дека на САД ќе им нанесат „најголемо страдање и болка“ ако продолжат во ОН да бараат заострување на санкциите по шестата севернокорејска нуклеарна проба. Советот за безбедност денеска треба да гласа за предлогот на Вашингтон за поостри санкции врз Пјонгјанг.

XS
SM
MD
LG