Достапни линкови

НАТО вознемирен од руската воена вежба


НАТО вознемирен од руската воена вежба
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Русија и Белорусија се подготвуваат за заедничките воени вежби кои почнуваат на 14 септември. Во меѓувреме Франција и Германија ги осудија вежбите и порачаа дека тие се со цел Русија да ја покаже воената моќ на границите на НАТО и на ЕУ.

XS
SM
MD
LG