Достапни линкови

НАТО вознемирен од руската воена вежба


Русија и Белорусија се подготвуваат за заедничките воени вежби кои почнуваат на 14 септември. Во меѓувреме Франција и Германија ги осудија вежбите и порачаа дека тие се со цел Русија да ја покаже воената моќ на границите на НАТО и на ЕУ.

XS
SM
MD
LG