Достапни линкови

Прослава за 26-годишнина од самостојноста на Македонија


Прослава за 26-годишнина од самостојноста на Македонија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:31 0:00

По повод 26-годишнината од осамостојувањето на Македонија, вeчерва пред платото на Владата се одржа централната прослава под слоганот „Македонија слободна, слободно живее“. Во рамки на централната прослава се обрати и претседателот на македонската Влада, Зоран Заев.

XS
SM
MD
LG