Достапни линкови

Лажни вести - вистински свет


Лажни вести - вистински свет
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:31 0:00

Феноменот лажни вести почна да се шири со брзиот развој на интернетот и социјалните мрежи. Медиумите се полни со лажни вести, а лагите, спиновите, искривените факти, се секојдневие не само во Македонија.

Категории

XS
SM
MD
LG