Достапни линкови

Таравари – Ако гостиварци не ми веруваат, се враќам на лекарската професија


Таравари – Ако гостиварци не ми веруваат, се враќам на лекарската професија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:11:29 0:00

Сега е моментот да видам колку тежам и вредам во мојот град. Ако тие ми веруваат и ми дадат гласови, ќе знам дека вредам во политиката. Ако не ми дадат гласови и мислат дека не треба да продолжам во политиката, јас си имам златен занает, вели министерот за здравство во заминување Арбен Таравари во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG