Достапни линкови

Кој стои зад нуклеарната програма на Северна Кореја?


Кој стои зад нуклеарната програма на Северна Кореја?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

Привилегирани во Пјонг Јанг, а на црни листи во светот, двајца северно-корејски научници, фотографирани со лидерот Ким Џонг Ун пред нуклеарниот тест во неделата, имаат витална улога во нуклеарната програма на Северна Кореја, сметаат експерти.

XS
SM
MD
LG