Достапни линкови

Времето денеска променливо и топло


.

Утринската температура ќе се движи од седум до 15, а дневната од 26 до 34 степени.
Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 34 степени.
Во сабота ќе биде претежно сончево и топло време, а во недела променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

XS
SM
MD
LG