Достапни линкови

Царовска: Лага е дека ќе се градат станови и кампови за бегалци


Ниту ќе се градат станови за бегалци и мигранти, ниту има предвидено буџет за тоа. Македонија не е атрактивна земја за бегалците. Опозицијата само шири страв кај граѓаните, вели министерката за труд и социјала Мила Царовска во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG