Достапни линкови

Царовска: Лага е дека ќе се градат станови и кампови за бегалци


Царовска: Лага е дека ќе се градат станови и кампови за бегалци
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:12:32 0:00

Ниту ќе се градат станови за бегалци и мигранти, ниту има предвидено буџет за тоа. Македонија не е атрактивна земја за бегалците. Опозицијата само шири страв кај граѓаните, вели министерката за труд и социјала Мила Царовска во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG