Достапни линкови

Трамп: двете страни виновни за насилствата во Шарлотсвил


Трамп: двете страни виновни за насилствата во Шарлотсвил
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп уште еднаш ги обвини „двете страни“ за насилствата за време на собирот на белите расисти во Шарлотсвил, Вирџинија. Во понеделникот Трамп изјави дека расизмот претставува зло.

Категории

XS
SM
MD
LG