Достапни линкови

Северна Кореја нема да истрела ракети кон Гуам, засега


Северна Кореја нема да истрела ракети кон Гуам, засега
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун добил извештај од неговата армија во врска со плановите за истрелување ракети кон американскиот остров Гуам. Според севернокрејската новинска агенција, тој решил уште извесно време да ги следи акциите на САД пред да донесе одлука за лансирање на ракетите.

XS
SM
MD
LG