Достапни линкови

Див камп на мигранти на границата меѓу Србија и Хрватска


Див камп на мигранти на границата меѓу Србија и Хрватска
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Околу стотина мигранти кампуваат во близина на градот Шид во Србија, недалеку до границата со Хрватска. Оваа група, главно од Авганистан и Пакистан, не е регистрирана во ниеден од 18-те кампови и прифатни центри во Србија. Преноќуваат во полињата со пченка, страхувајки дека ќе заглават во Србија со години доколку одат во некој од камповите.

XS
SM
MD
LG