Достапни линкови

Трамп му се заблагодари на Путин за кратење на дипломатскиот персонал во Русија


Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека одлуката на рускиот претседател Владимир Путин да протера стотици американски дипломати од Русија ќе им заштеди пари на Соединетите држави. Тој на средбата со новинарите оцени дека неговото предупредување до Северна Кореја можеби не било доволно.

XS
SM
MD
LG