Достапни линкови

Трамп му се заблагодари на Путин за кратење на дипломатскиот персонал во Русија


Трамп му се заблагодари на Путин за кратење на дипломатскиот персонал во Русија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека одлуката на рускиот претседател Владимир Путин да протера стотици американски дипломати од Русија ќе им заштеди пари на Соединетите држави. Тој на средбата со новинарите оцени дека неговото предупредување до Северна Кореја можеби не било доволно.

XS
SM
MD
LG