Достапни линкови

САД и Северна Кореја со нови предупредувања


САД и Северна Кореја со нови предупредувања
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

САД ја предупредија Северна Кореја дека продолжувањето на нејзината нуклеарна програма би можело да доведе до, „крај на режимот и уништување на нејзиниот народ“. Веднаш потоа Пјонгјанг повтори дека не се откажува од плановите за лансирање ракети чија цел е американскот остров Гуам.

XS
SM
MD
LG