Достапни линкови

Биљали – Брзо членство во НАТО, спорот за името потоа


Биљали – Брзо членство во НАТО, спорот за името потоа
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:14:01 0:00

Колку што јас имам информации, меѓународната заедница или главните креатори на НАТО ќе инсистираат на некакво соломонско решение, Македонија да добие покана за членство во НАТО без да има промена на името, па потоа да се даде некој рок да се преговара, вели професор Мерсел Биљали во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG