Достапни линкови

Северна Кореја се закани дека ќе ги нападне САД


Северна Кореја се закани дека ќе ги нападне САД
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Северна Кореја денеска соопшти дека „внимателно ги испитува“ плановите да изведе ракетен напад врз Гуам, американски остров на Пацификот. До ова дојде само неколку часа откако американскиот претседател Доналд Трамп го предупреди Пјонгјанг дека секоја закана ќе биде пресретната со „оган и бес“.

XS
SM
MD
LG