Достапни линкови

Чоловиќ Лешоска – Парите од еколошки такси да се трошат токму за животна средина


Чоловиќ Лешоска – Парите од еколошки такси да се трошат токму за животна средина
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:12 0:00

По основ на еколошки такси во Македонија се собираат огромен број на средства кои завршуваат во централниот буџет, но само мал дел завршуваат за заштита на животната средина вели Ана Чоловиќ Лешоска од граѓанската организација „Еко-свест“ во неделното интервју за Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG