Достапни линкови

Загинати во силен земјотрес на Егејско море


Силен земјотрес изутрината ги погоди грчките острови и турското крајбрежје на Егејско море. Предизвикани биле штети на зградите и, како што соопштија локалните власти, досега имало двајца загинати, најверојатно странски туристи.

XS
SM
MD
LG