Достапни линкови

Загинати во силен земјотрес на Егејско море


Загинати во силен земјотрес на Егејско море
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Силен земјотрес изутрината ги погоди грчките острови и турското крајбрежје на Егејско море. Предизвикани биле штети на зградите и, како што соопштија локалните власти, досега имало двајца загинати, најверојатно странски туристи.

Категории

XS
SM
MD
LG