Достапни линкови

Турција пред годишнината од неуспешниот државен удар


Турција пред годишнината од неуспешниот државен удар
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

На полноќ во февруари годинава Ибархим Кабоглу дозна дека е цел на мерките што турските власти ги презедоа за неуспешниот државен удар во минатата година. „Господине вие сте во декретот“, му рекол колегата на 67 годишниот професор по уставно право преку телефон.

XS
SM
MD
LG