Достапни линкови

Турција пред годишнината од неуспешниот државен удар


На полноќ во февруари годинава Ибархим Кабоглу дозна дека е цел на мерките што турските власти ги презедоа за неуспешниот државен удар во минатата година. „Господине вие сте во декретот“, му рекол колегата на 67 годишниот професор по уставно право преку телефон.

XS
SM
MD
LG