Достапни линкови

Во Скопје одбележана годишнината од масакрот во Сребреница


Во Скопје одбележана годишнината од масакрот во Сребреница
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:21 0:00

Бошњачката културна заедница на Македонија организира „Марш на мирот“ по повод 22 годишнината од геноцидот врз Бошњаците во Сребреница. Маршот почна пред Мурат пашината џамија во Старата скопска чаршија и беше прочитана порака за мир.

Категории

XS
SM
MD
LG