Достапни линкови

Голем собир на турската опозиција во Истанбул


Неколку стотици илјади луѓе се собраа во неделата во Истабул за да го пречекаат лидерот на најголемата опозициска Републиканската народна партија Кемал Киличдароглу. Тој со неколку стотици приврзаници тргна во „Марш за правда“ од Анкара до Истанбул против диктатурата во земјата.

XS
SM
MD
LG