Достапни линкови

Голем собир на турската опозиција во Истанбул


Голем собир на турската опозиција во Истанбул
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Неколку стотици илјади луѓе се собраа во неделата во Истабул за да го пречекаат лидерот на најголемата опозициска Републиканската народна партија Кемал Киличдароглу. Тој со неколку стотици приврзаници тргна во „Марш за правда“ од Анкара до Истанбул против диктатурата во земјата.

XS
SM
MD
LG