Достапни линкови

Трамп и Путин со позитивни очекувања


Трамп и Путин со позитивни очекувања
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:16 0:00

Американскиот и рускиот претседател, Доналд Трамп и Владимир Путин за прв пат остварија средба денеска во Хамбург, Германија на маргините на самитот на Г20. Двајцата лидери истакнаа дека иако досега неколку пати телефонски разговарале тоа не е доволно и дека очекуваат позитивен резултат од нивната средба.

XS
SM
MD
LG