Достапни линкови

Младите и вработувањето, во ЕУ брзо, во Македонија тешко


Младите и вработувањето, во ЕУ брзо, во Македонија тешко
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:17 0:00

Во ова издание на Темата на неделата говориме за младите и нивните можности за вработување во земјите на Европската унија и во Македонија. Разликите се огромни.

Категории

XS
SM
MD
LG