Достапни линкови

Македонија и Чешка - Младите и нивната иднина


Македонија и Чешка - Младите и нивната иднина
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Трендовите за вработеноста и исселувањето на младите во Македонија и Чешка, државата со најниска невработеност во ЕУ се драстично различни. Македонците заминуваат засекогаш бидејќи не гледаат иднина во државата, а младите Чеси многу поретко и само на 3-5 години за подобро работно искуство.

Категории

XS
SM
MD
LG