Достапни линкови

Хан – Да се врати довербата во судството


Хан – Да се врати довербата во судството
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:56 0:00

Потребно да се врати довербата во квалитетот и независноста на судството. Тоа е нешто што граѓаните на земјата го заслужуваат, да може да се потпрат на функционално, транспарентно и некорумпирано судство, вели еврокомесарот за преговори за проширување во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG