Достапни линкови

Обвинетите дојдоа, предметот за Шамарите го нема


Обвинетите дојдоа, предметот за Шамарите го нема
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Обвинението на Специјалното јавно обвинителство за нарачаните „шамари “ заглави во судските лавиринти, па поради тоа доби ново одложување. Наместо во Основен суд 1, предметот се наоѓа во Врховен Суд, а судијката Татјана Михајлова ги убедуваше обвинетите и оштетените дека се наоѓа во Апелациониот суд. Поради тоа поранешниот премиер Никола Груевски на обвинителна клупа повторно ќе седне во септември.

Категории

XS
SM
MD
LG