Достапни линкови

ЕУ без роаминг, Македонија без добра мрежа


ЕУ без роаминг, Македонија без добра мрежа
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:06:34 0:00

Еден од последните потези на ЕУ, укинувањето на роамингот меѓу земјите членки, е потег кој беше со одобрување прифатен од граѓаните на Унијата. Дали тоа наскоро може да го очекуваат и македонските?

XS
SM
MD
LG