Достапни линкови

Грција доби помош од 8,5 милијарди евра


Грција доби помош од 8,5 милијарди евра
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Министрите за финансии од Еврогрупата во Луксембург постигнаа договор на Грција да и дадат нов заем од 8 ипол милијарди евра. На состанокот учествуваше и директорката на ММФ Кристин Лагард која изјави дека ќе му предложи на Фондот заедно со еврозоната да учествува во планот за помош на Грција.

XS
SM
MD
LG