Достапни линкови

Трамп го посети ранетиот конгресмен Скалис


Американскиот претседател Доналд Трамп го посети конгресменот Стив Скалис кој беше ранет во вооружен напад и повика на единство. До ова дојде откако, според првичните резултати од истрагата, се испостави дека станува збор за политички мотивирано насилство.

Категории

XS
SM
MD
LG