Достапни линкови

Хан: Мора да се најде решение за спорот со името


Хан: Мора да се најде решение за спорот со името
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

Македонија ќе ги почне преговорите за членство во ЕУ кога ќе биде надминат спорот со Грција за името. Тоа произлегува од денешните средби на премиерот Зоран Заев со Евро-комесарот Јоханес Хан и со другите официјални претставници на ЕУ.

XS
SM
MD
LG