Достапни линкови

Хан: Мора да се најде решение за спорот со името


Македонија ќе ги почне преговорите за членство во ЕУ кога ќе биде надминат спорот со Грција за името. Тоа произлегува од денешните средби на премиерот Зоран Заев со Евро-комесарот Јоханес Хан и со другите официјални претставници на ЕУ.

Категории

XS
SM
MD
LG