Достапни линкови

Трамп повика на единство во арапскиот свет


Трамп повика на единство во арапскиот свет
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп по се изгледа го смени својот курс, барајќи од кралот на Саудиска Арабија Салман да работи на арапско обединување. Тој претходно се стави на страна на Саудиска Арабија и другите арапски земји во спорот со Катар околу борбата против тероризмот.

XS
SM
MD
LG