Достапни линкови

Времето денеска: претпладне сончево, попладне нестабилно


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, околу пладне и попладне ќе биде нестабилно облачно со локален пороен дожд и грежи. Кон крајот на денот се очекува на повеќе места да има поизразена нестабилност која ќе биде проследена со силен пороен дожд, грмежи, засилен ветер и со појава на град. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 28 до 32 степена. Во Скопје околу пладне и попладне ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 16 до 31 степен.

XS
SM
MD
LG