Достапни линкови

Смртноста од пушењето, и покрај сите забрани, расте


Смртноста од пушењето, и покрај сите забрани, расте
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:07 0:00

Во светот се зголемуваат апелите за построга забрана на пушењето со цел да се намалат последиците по здравјето на човекот. Во Македонија пак, има иницијатива за извесно олеснување на оваа забрана.

Категории

XS
SM
MD
LG