Достапни линкови

„Тврдокорните“ на протест пред Кривичниот суд


„Тврдокорните“ на протест пред Кривичниот суд
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:06 0:00

Во скопскиот Кривичен суд денеска беше одложено првото рочиште за деветтемина обвинети за насилствата во македонското Собрание што се случија на 27 април. Во поддршка на обвинетите пред судот во знак на протест беа присутни и припадниците на групата „Тврдокорни“. Тие обвинетите ги пречекаа со аплауз и со извици на поддршка, додека на оштетените им упатија закани.

XS
SM
MD
LG