Достапни линкови

Хојт Ји: САД ќе го поддржуваат напредокот на Македонија


„Ќе работиме со новиот претседател на Собранието во поддршка на демократијата и на напредокот на Македонија на европскиот пат“. Ова го изјави заменик помошникот државен секретар за Европа и Евроазија Хојт Брајан Ји во Подкомитетот за надворешни работи на Претставничкиот дом на Конгресот.

XS
SM
MD
LG