Достапни линкови

Заев - сакам успешен мандат и соработка со идната опозиција


По речиси три месеци откако му ги достави 67 потписи како доказ за парламентарното мнозинство, претседателот Ѓорге Иванов денеска му го додели мандатот за формирање влада на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој ги достави бараните гаранции за унитарноста и вети брзо формирање влада.

Категории

XS
SM
MD
LG