Достапни линкови

Џафери: Седницата за нова Влада зависи од мандатарот


Џафери: Седницата за нова Влада зависи од мандатарот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Закажувањето на собраниската седница за избор на нова Влада сега ќе зависи од мандатарот, кој треба да ми достави програма и предлог за нова Влада, изјави денеска претседателот на Собранието Талат Џафери откако во Основното јавно обвинителство даде исказ за насилниот упад на демонстрантите на 27 април во Парламентот.

XS
SM
MD
LG