Достапни линкови

Џафери: Седницата за нова Влада зависи од мандатарот


Закажувањето на собраниската седница за избор на нова Влада сега ќе зависи од мандатарот, кој треба да ми достави програма и предлог за нова Влада, изјави денеска претседателот на Собранието Талат Џафери откако во Основното јавно обвинителство даде исказ за насилниот упад на демонстрантите на 27 април во Парламентот.

XS
SM
MD
LG