Достапни линкови

Американски континуитет кон Македонија


Американски континуитет кон Македонија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:06:29 0:00

Американската политика спрема Македонија и по изборот на Доналд Трамп бележи континитет. Аналитичарите тоа го поврзуваат и со договорот за стратегиско партнерство меѓу Македонија и САД кој му обезбедува на Вашингтон да посредува при безбедносни ризици

XS
SM
MD
LG