Достапни линкови

Први мерки: нема екстерно и радио-дифузна такса, ќе има евтина струја


Први мерки: нема екстерно и радио-дифузна такса, ќе има евтина струја
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:35 0:00

Укинување на екстерното тестирање, укинувањето на радио-дифузната такса, враќањето на евтината струја и донесување на закон за медиуми, ќе бидат првите работи што ќе ги направи новата влада, вели претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во неделното интервју на Радио Слободна Европа

Категории

XS
SM
MD
LG