Достапни линкови

Хојт Ји- Алармантни инциденти во Парламентот


Хојт Ји- Алармантни инциденти во Парламентот
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Заменик помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Хојт Брајан Ји,ги осуди инцидентите во Собранието во кои, како што вели,пратениците беа насилно, кукавички нападнати затоа што одбраа нов собраниски спикер.

Категории

XS
SM
MD
LG