Достапни линкови

Насилства во Собранието


Насилства во Собранието
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:37 0:00

Пратениците од парламентарното мнозинство во тензична атмосфера го изгласаа Талат Џафери за претседател на Собранието. Додека тие гласаа, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ извикуваа „ова е пуч“, и „срамота“, а потоа ја пее македонската химна.Во прес салата упаднаа маскирани лица кои ги тепаа пратениците.

Категории

XS
SM
MD
LG