Достапни линкови

ММФ против протекционизмот во светот и прогнозите за Македонија


ММФ против протекционизмот во светот и прогнозите за Македонија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:06:32 0:00

Меѓународниот Монетарен Фонд ја зголеми прогонозата за глобалниот раст, но, предупреди и дека протекционистичките политики му се закануваат на економското заздравување во светски рамки. Прогнозата на ММФ за растот на економијата во Македонија, според економистите, не ќе може да се оствари доколку продолжи политичката криза во земјата.

Категории

XS
SM
MD
LG