Достапни линкови

Јеховините сведоци забранети во Русија


Јеховините сведоци забранети во Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:31 0:00

Рускиот Врховен суд нареди ликвидација на христијанската група Јеховини сведоци во Русија. Нивните активности се забранети, а тие се обележани како екстремистичка организација. Руските Јеховини сведоци планираат да ја обжалат одлуката и да реагираат ако треба и во Европскиот суд за човекови права.

Категории

XS
SM
MD
LG