Достапни линкови

Буџаку – Спремни сме и за нов бегалски бран


Буџаку – Спремни сме и за нов бегалски бран
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:11:41 0:00

Ние сме декларирани како транзитна земја, ние не примаме бегалци како Германија или Шведска, затоа што на крајот на краиштата нивна цел е да стигнат до Германија. Сепак, спремни сме и да има нов бегалски бран, вели директорот на Центарот за управување со кризи, Агрон Буџаку, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG