Достапни линкови

Милитантната група ИД одговорна за нападот во Париз


Одговорноста за вчерашниот напад на Елисејските полиња во Париз во кој е убиен еден полицаец, а двајца сериозно повредени ја презеде милитантната група Исламска држава. Францускиот претседател Франсоа Оланд најави „апсолутна претпазливост“ пред претседателските избори на 23 април.

XS
SM
MD
LG