Достапни линкови

Турција пред големи поделби по референдумот


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган почна да ја поставува неговата стратегија за земјата откако објави „чиста победа“ на референдумот за уставни промени. Централната изборна комисија потврди дека 51,3 насто гласале за промените со кои Ердоган останува на власт до 2029 година.

XS
SM
MD
LG