Достапни линкови

Стевовиќ – Некадарните функционери им се одмаздуваат на младите


Тоа беше една простачка, вулгарна одмазда на некадарни луѓе коишто се нашле на некои функции кон младата и прогресивна Македонија, вели издавачот Ненад Стевовиќ во неделното интервју на Радио Слободна Европа, коментирајќи го конкурсот на Министерството за култура на кој беа одбиени сите нивни книги, кои патем поминаа одлично и кај критиката и кај публиката.

XS
SM
MD
LG