Достапни линкови

Мигрантите, Турција и стабилноста на ЕУ и Македонија


Мигрантите, Турција и стабилноста на ЕУ и Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:08 0:00

Кои се предизвиците за Европа, но и за Македонија од евентуален нов масовен бран на мигранти и бегалци, откако Турција најави дека би можела да се откаже од договорот со ЕУ за задржување на бегалците на нејзина тероиторија.

Категории

XS
SM
MD
LG